Hocalarımız

Onur Şan

Bağlama Eğitmeni


24 Temmuz 1981 tarihinde Sivas‘da doğmuştur. Annesi Şerife Şan, babası Ahmet Turan Şan’dır. 8 yaşında bağlama çalmayı öğrendi. İlkokul, ortaokulu ve liseyi İstanbul ATA Koleji’nde tamamladı. Daha sonra da İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği Şan Bölümünde eğitimine devam etti. Milliyet Gazetesi'nin düzenlemiş olduğu, “Liseler Arası THM Ses yarışmasında” birinci oldu. TRT‘nin düzenlediği yarışmada İstanbul bölge “birincisi”, ardından Türkiye “ikincisi” seçildi. TRT’nin düzenlemiş olduğu sınavı kazanarak, “Türk Halk Müziği Sanatçısı” olmaya hak kazandı. 2000-2002 yılları arasında, “TRT İstanbul Radyosu'nda”, akitli THM ses sanatçısı olarak görev aldı. Bunun yanı sıra 1998 Yılında “İtalya” ve “Fransa” da düzenlenen folklor festivaline katılarak, Türk Halk Müziği kültürünü ve sanatını yurt dışında da başarı ile icra etti . İlk solo albümü “Aşkın Mavisi” ile türkü dostlarının beğenisini kazanan Onur Şan “Dağlarında Kar Olurum Yar” albümünde türküleri gençlerinde sevebileceği tarzda Klasik Türk Halk müziği sazlarının yanı sıra bas gitar, akustik gitar ve yaylı grubu gibi enstrümanlar kullanıldı. 2008 yılından 2012 yılına kadar yayınlanan “Akasya Durağı” adlı dizi filmde Seyit karakterini canlandırırken Zeki Alasya, Cezmi Baskın, Levent Ülgen, Nilgün Belgün, Timur Acar, Erol Günaydın, Ayça İnci, Suat Sungur, Berk Oktay, Melek Baykal ile beraber oynadı. 2012 yılında “Mevsim Çiçek Açtı” adlı sinema filminde Yavuz Bingöl, Deniz Oral, Mehtap Bayrı, Turgay Tanülkü ile beraber rol aldı. 2017 yılından itibaren Acd Sanat Merkezimizde müzik çalışmalarının yanı sıra istekli ve istidatlı insanlara bağlama dersi vermektedir. Onur Şan evli ve iki çocuk babasıdır.
Atölye AdıEğitim GünleriEğitim Saatleri
Bağlama AtölyesiPerşembe13:00-20:00
 

Eymen Gürtan

Ney Eğitmeni


1973 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokula Konya‘da başladı, ortaokulu ve liseyi İstanbul’da bitirdi. Lise yıllarında Ömer Erdoğdular’ın öğrencisi olarak Ney'e başladı. İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı mezunudur. Niyazi Sayın, Hüseyin Çelik ve Aziz Acar’dan eğitim almıştır. Birçok kez mevlevi musikisi ve Klasik Türk Musikisi konserleri münasebeti ile yurtiçi ve yurt dışında konserlere katılmış ve Neyzen olarak bulunmuştur. Almanya, Avusturya, Portekiz, Hollanda, İtalya, Belçika, İspanya , Bosna Hersek, Japonya gibi ülkelerde sufi müziği konulu uluslar arası festivallere ve konserlere katılmıştır. 1990 yılından beri çalışmalarını sürdüren Gürtan, 2015 yılından itibaren Acd Sanat Merkezi'nde ders vermektedir.. İngilizce ve Farsça bilmektedir.
 
Atölye AdıEğitim GünleriEğitim Saatleri
Ney Atölyesi

Pazar

1.Grup 14:00 - 16:00

2.Grup 16:00 - 18:00

 

Beyza Akkoca

Piyano Eğitmeni


1994 yılında Sinop’ta doğdu. Sinop İMKB Anadolu Güzel Sanatlar Lisesini bitirdi. Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Branşları Piyano, Yan Flüt ve Şan Eğitimidir. Venezia Choir Fest 2016, Denizli Pamukkale Üniversitesi Korolar Festivali 2016, Ankara Polifonik Korolar Şenliğinde görev aldı. 2015 yılından itibaren Acd Sanat Merkezi'nde ders vermektedir.

Atölye AdıEğitim GünleriEğitim Saatleri
Piyano Atölyesi

Perşembe

Cuma

Cumartesi

13:00 - 18:00

13:00 - 18:00

13:00 - 18:00

 

Murat Çelik

Gitar Eğitmeni


Müziğe Düş Sokağı Sakinleri adlı müzik grubunu kurarak başladı. Solo kariyerine Su Düşleri albümüyle başladı daha sonra Düş Sokağı Sakinleri'nden ayrılarak Seyyah isimli albümünü çıkardı. Kitap çalışmalarına başlayan Murat Çelik, Ekim 2004 yılında "Gülziya" isimli roman çalışmasını gerçekleştirdi. Roman ikinci baskısını 2005'in ekiminde yaptı. Ardından 2005 yılının sonlarına doğru "Aşkın Elif Hali" isimli şiir kitabını çıkarttı. 2009 yılında Murat Yılmazyıldırım'la tekrar bir araya gelerek "DSS Nostalji Konserleri" projesini hayata geçirdiler. Bu kapsamda Ankara, İzmir, Düzce ve Eskişehir'de 8 yıllık bir aradan sonra yine aynı sahnede konserler verdiler. Düş Sokağı Sakinleri olarak 1993 yılındaDüş Sokağı, 1997 yılında Yaşadıkça ve  1999 yılında Üç  adlı albümleri çıkardılar. Daha sonra bireysel olarak  Su Düşleri, Seyyah ve Aşkın Elif Hali adlı albümleri çıkardı.  Gülziya: Masalını Arayan Kahraman ve Aşkın Elif Hali adlı kitapları olan Murat Çelik,  2010 Haziran ayından itibaren Acd Sanat Merkezi'mizde Gitar dersleri vermeye başladı. Halen müzik çalışmalarının yanında gitar dersleri vermeye devam etmektedir.

Atölye AdıEğitim GünleriEğitim Saatleri
Gitar Atölyesi

Çarşamba

Pazar

13:00-19:00

10:00-19:00

 

Serap Ekizler Sönmez

Resim/Mimari Eskiz/Eskizle İslam Mimarisi Eğitmeni


1973 yılında Almanya'da doğdu. Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra bir süre bu alanda çalıştı. Üniversitedeyken başladığı resim eğitimine 12 yıl boyunca ressam İlhami Atalay atölyesinde devam etti. Daha sonra sürrealist ressam Erol Deneç'ten dersler aldı. Resme ilgisi ağır basan sanatçı Kimya sektörünü tamamen bırakarak 2003'te kendi atölyesini açtı. Çeşitli karma ve kişisel sergilere katıldı. 15 yıl boyunca özel dersler verdi ve her yıl öğrencilerini karma sergilere hazırladı. Birçok uluslararası koleksiyonlarda özgün eserleri mevcut olan sanatçı; resim, kaligrafi, karikatür, duvar ressamlığı gibi birçok çeşitli alanda çalışmalarına devam etmektedir. "İslam Tarihi ve Mimari Eserleri" ve "İslam Sanatı'nda Geometrik Desenler" gibi alanlara merak salarak bu konuda araştırma ve incelemelerde bulunmuş olan Serap Ekizler Sönmez, bu bağlamda Marmara Üniversitesi SBE İslam Tarihi ve Sanatları bölümünde doktorasına devam etmektedir. Özellikle Mimar Sinan dönemi yapılarını inceleyerek bu yapılarda bulunan geometrik desenlerin analizlerini içeren kapsamlı bir çalışma hazırlamıştır. Çalıştığı bu alanlarla ilgili kitapları yayınlanmıştır. İslam Mimarisinin tarihsel süreçte nasıl geliştiğine ilişkin araştırmalar yaparak önemli eserlerin eskiz çalışmalarını ve desenlerini çizmiştir. 2010 yılından itibaren Acd Sanat Merkezi'nde atölyeler düzenleyerek dersler vermektedir.

Atölye AdıEğitim GünleriEğitim Saatleri
Resim /Mimari Eskiz /Eskizle İslam Mimarisi AtölyesiCuma18:00-20:30
 

Hakan Talu

Tanbur Eğitmeni


1960 Yılında İstanbul Üsküdar’da doğan Hakan Talu klâsik lise eğitinden sonra Türk Musikisi Devlet Konservatuarında devam etmiş ve 1984 yılında konservatuardan mezun olmuştur. Konservatuarı bitirdiği yıl İTÜ Sosyal bilimler Fakültesinde Yüksek lisansa başlayan Talu, “Tanbur metodu üzerine bir deneme” ve “19.yy Osmanlı müziği” isimlerinde iki adet tez vererek yüksek lisansını tamamlamıştır. 1984- 1996 yılları arasında İTÜ Türk müziği devlet konservatuarında Tanbur öğretim görevlisi olarak eğitimcilik yapan Hakan Talu, Sydney Opera House, Carnegy Hall, Town Hall, Brüksel Kraliyet Sarayı, Metropoliten Müzesi, Taj Mahal, İskenderiye kütüphanesi, Kahire Mevlevihanesi gibi birbirinden farklı mekânlar ile Atina, Edinburgh, Hong Kong, Melbourne. Monte Carlo, Jahane Khusrau gibi uluslararası festivallerde Türk klâsik ve tasavvuf müziği konserleri ile Sema törenleri hazırlamıştır. Konserler yanında Harvard, Stanford, UCLA, British Colombiya üniversitelerinde sohbet toplantıları yapan ve BBC, SBS, ABC, CNN, NBS, Euro News televizyonlarında ve radyolarında Türk müziği hakkında programlara katılan Talu 2008 yılında TRT İstanbul radyosunda “Türk müziğinde formlar” başlığı altında bir yıl süren radyo programı yapmıştır. 2002 yılında Türk tasavvuf müziği formlarının anlatıldığı “Aşk İle”, 2006 da “Mevlevi Müziği” isimli İngilizce/Türkçe CD/Kitapları ve 2010 da “Galata Mevlevihanesini Düşünürken” albümünü yayınlanan Hakan Talu bugüne kadar birçok televizyon belgeseli ve albümde Tanbur sanatçısı veya müzik danışmanı olarak çalışmış ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesinin hazırladığı “İstanbul Şarkıları” ve Konya Büyükşehir Belediyesinin yayınladığı “2007 Mevlana şarkıları” albümlerinde sanat yönetmenliği yapmıştır. 2009 ve 2011 yıllarında merkezi İstanbul’da bulunan Uluslararası Mevlâna Vakfında yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik görevini yürüten Talu halen 1987 senesinde girdiği TRT İstanbul Radyosunda Tanbur sanatçısı ve İcra denetim kurulu üyesi olarak çalışmaktadır.
 
Atölye AdıEğitim GünleriEğitim Saatleri
Tanbur Atölyesi

Pazar

     14:00-21:00
 

Ahmet Altay

Karikatür Eğitmeni


1975 İstanbul Beykoz doğumlu. Ustura mizah dergisinde çizgi hayatına başladı ve dergi yayın hayatına son verene dek çalıştı. (1994-1997)  1994-1998 yılları arası ulusal bir gazete ve haber dergisinde karikatürist-grafiker olarak çalıştı ve günlük karikatürler çizdi.  Gırgır ve Zıpır mizah dergilerinde karikatür köşeleri ve çizgileri yayınlandı. (1999-2000) Hayat Yayın Grubu’nda sanat yönetmeni olarak çalıştı. (2000-2003) Cafcaf mizah dergisi, Hacamat mizah dergisi ve CF dergisinde (Mayıs 2007-Aralık 2015) karikatürist, çizgi editörü ve grafiker olarak çalıştı. Nefretim Everest, Babayani, Hesap Adamı, Metrobüsman, ResimliTivit, İronik Aforizmalar ve Merdümgiriz köşelerini çizdi. Halen Karar gazetesinde karikatür, illüstrasyon ve çizgi çalışmalarına devam etmektedir.41 Ülkede temsilcisi, 1474 profesyonel çizerin üye olduğu UWC Birliği‘nin (Union of World Cartoonists) kurucusu ve başkanıdır. UWC bünyesinde yayınlanan Cartoon Magazine (3 aylık) ve Zoka mizah dergisinin (3 aylık) genel yayın yönetmenliğini yapmaktadır.Ayrıca, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Eyüpsultan Belediyesi bünyesinde “Karikatür Okulu” projelerini yürütmekte ve karikatür eğitmenliği yapmaktadır.2004 senesinden itibaren kurmuş olduğu Tasarım Canavarları isimli tasarım ofisinde görsel tasarım, web tasarım ve çizgi çalışmalarını sürdürmektedir.Yayınlanmış Eserleri: Karikatürlerim // Sarmaşık Yayınları - 2001 Nefretim Everest // Çizgi Albüm // Cafcaf Neşriyat - 2015 Babayani // Karikatür // AZ Kitap – 1. Baskı 2016 / 2. Baskı 2018
Atölye AdıEğitim GünleriEğitim Saatleri
Karikatür ve Mizah Atölyesi

Çarşamba

      18:00-21:00

   

Hazal Aydoğan

Keman Eğitmeni


1997’de İstanbul’da doğdu. Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra , İstanbul Medipol Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Türk Müziği Anasanat Dalı bölümüne birincilikle girdi. Branşları keman ve şan eğitimidir. ACD sanat merkezinde keman dersleri vermeye devam etmektedir.        
Atölye AdıEğitim GünleriEğitim Saatleri
Keman AtölyesiCumartesi10:00-19:00
 

Mamed Caferov


Atölye AdıEğitim GünleriEğitim Saatleri
Piyano AtölyesiSalı/Çarşamba13:00-20:00

Cihat Hırçın

Ud ve Nazariyat Eğitmeni


1980’de Üsküdar Musiki Cemiyetinde amatör olarak müziğe başladı. 1983’de İstanbul Belediye Konservatuarı Türk Müziği bölümüne girdi. 6 yıl eğitim gördü. Burada İ.Hakkı Özkan, Süheyla Altmışdört, Alaaddin Aday, Seha Okuş ve Dürdane Altan’dan dersler aldı. 1986’da İ.T.Ü Konservatuvar Temel Bilimler Bölümü’ne girdi. 1991’de mezun oldu. Trt İstanbul Radyosu'nda Tasavvuf Korosu’nda istisna akitli olarak çalıştı. Çırağan Musıki Derneği’nin kuruluşunda görev alıp 4 yıl şef olarak çalıştırdı. Boğaziçi Musiki Vakfı, Boğaziçi Ünv. Türk Müziği Kulubü ,Türk Müziği Araştırmaları Vakfı’nın solisti olarak yurt dışında çeşitli ülkelerde konserler verdi. Rumeli Türkleri Musiki Derneği, Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve Mustafa Keser Sanat Merkezi’nde dersler verdi. 2001’de Necdet Tokatlıoğlu ile Allianz Korosu’nu çalıştırmaya başladı. 1991’de girmiş olduğum İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu’nda ses sanatçısı olarak çalışmaktadır. Ana sazı Ud olan Cihat Hırçın 2014’ten itibaren Acd Sanat Merkezi’nde Ud ve Nazariyat dersleri vermektedir.
Atölye AdıEğitim GünleriEğitim Saatleri
Ud Atölyesi /Nazariyat AtölyesiPazar Pazar13:00-17:00 17:00-18:30
 

Alim Kurtmemedov

Klarnet Eğitmeni


Atölye AdıEğitim GünleriEğitim Saatleri
Klarnet AtölyesiÇarşamba17:00-21:00

Emre Karabulut

Gitar Eğitmeni


1969 Çanakkale doğumlu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Emre Karabulut  yaklaşık 25 senedir gitar çalmaktadır. Funda Arar, Sezen Aksu, Kıraç, Cem Karaca, Murat Çelik, Ayşe Tütüncü, Acil Servis gibi birçok ünlü müzisyenle çalışmalar yapmış olan Emre Karabulut ACD  Sanat Merkezi'nde Gitar Derslerine devam etmektedir.
Atölye AdıEğitim GünleriEğitim Saatleri
Gitar AtölyesiSalı13:00-20:00

Rafet Kemancı

Klasik Kemençe Eğitmeni


1988 yılında İstanbul’da doğdu. Müzik eğitimine küçük yaşlarda babasından aldığı keman dersleriyle başladı. 2002 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musiki Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitim Bölümünün açmış olduğu sınavı kazanarak eğitimine devam etti. Lise yıllarında Kamuran Erdoğru ile üç telli klasik kemençe eğitimine başladı. İlerleyen yıllarda İhsan Özgen’le klasik kemençe çalışmalarına devam etti. 2003 yılında T.R.T (Türkiye Radyo ve Televizyon) İstanbul Radyosu gençlik korosunun açmış olduğu sınavı kazandı ve bir çok konser ve kayıtlarda icracı olarak yer aldı. T.R.T İstanbul Radyo’sunda ve aynı zamanda çeşitli müzik topluluklarıyla çalışmalarına devam etti.  2007 yılında Göksel Baktagir, Yurdal Tokcan, Baki Kemancı, Emel Sayın, Hasan Esen, Serap Mutlu Akbulut, Nazan Sıvacı, Ahmet Kadri Rizeli gibi bir çok değerli şef, ses ve saz sanatçılarıyla birlikte projeler ve konserlerde yer aldı.  Nejdet Yaşar’ın kurmuş olduğu İstanbul Devlet Türk Musikisi Topluluğu’ndan 2011 yılında davet aldı. 2017 yılında, Hindistan’ın Bengaluru şehrinde World Music Festival projesi adı altında düzenlenen konserde yer aldı.  İstanbul Devlet Türk Musikisi Topluluğu’nda halen çalışmalarını sürdürmektedir. 2018 yılında Acd Sanat Merkezi'nizde klasik kemençe dersleri vermeye başladı.

Emin Esen

Kanun Eğitmeni


1986 İstanbul doğumlu olan Emin Esen, İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı eğitimli olup, ilk kanun dersini Salim BİÇER’den alarak kendini geliştirmek için merhum Halil KARADUMAN ile tanıştıktan sonra ileri seviyede yaklaşık 3 yıl eğitim gördü. Kendisiyle birlikte çalışmaları sırasında ilk defa Türkiye’de yapılan Türk Müziği kampına katıldı ve burada master class öğrencileriyle ileri seviye bir kanun eğitimi aldı.Konya’da bulunduğu 2009-2010 seneleri arasında Konya Türk Tasavvuf Musiki Topluluğu’nda zaman zaman Mevlevi Ayini Şerif icralarında da kanun ile refakatçi olarak yer aldı. Aynı zamanda birçok dernek ve cemiyetlerde hem repetitör enstrümanist hem de konserlerinde eşlik saz olarak bulunan Emin Esen, birçok sanatçıya sahne ve albüm kayıtlarında eşlik etti. Bülent Ersoy, Muazzez Ersoy, Emel Sayın, Ahmet Özhan, Petek Dinçöz, Haktan Canevi, Soner Sarıkabadayı gibi tanınmış sanatçılara kanunu ile eşlik etmenin yanı sıra, 29-30 Kasım 2014’te dünya çapında ünlü neyzen Fransa’da mukim Kudsi Ergüner’in İtalya’da düzenlemiş olduğu “Kudsi Ergüner&Ensemble” konserinde kanuni olarak yer aldı. Bunun haricinde yine dünya çapında ün salmış Boşnak sanatçı Amira Medunjanin’e kanunu ile çeşitli periyotlarda uluslararası arenalarda eşlik etmekte olup, halen bazı sanatçıların konser ve albüm kayıtlarında enstrümanı ile yer almaktadır.Yaklaşık 15 yıldır kanun icra etmekte olan Emin Esen, 2011-2012 yıllarında İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu'nda da misafir kanun sanatçısı olarak yer almıştır. 
Atölye AdıEğitim GünleriEğitim Saatleri
Kanun AtölyesiPazar   Hafta İçi 10:00-19:00   10:00-16:00
 

Muhammed Mağ

Hat/Tezhib Eğitmeni


1976 yılında Erzurum’da doğdu. 1996-1998 Ressam Haluk Güçlü ’den Resim Dersi aldı. 1996-2000 Atatürk Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesi Tezhip Bölümü'nü birincilikle bitirdi. 2003-2013 Hattat Hasan Çelebi'den Talik yazı meşk ederek bu  yazı dalından icazet aldı. Verdiği Eğitimler ve Yürüttüğü Projeler: 2000-2001 kendi kurduğu "Fasl-ı Gül" Sanat Evinin de Hat,Tezhip, Minyatür dersleri verdi. 2000 yılında Erzurum Sanat Evinde Sanat Müdürlüğü ve Sanat Yönetmenliği yaptı. 2008 yılında Bursa'da Bab-ı Nun Gelenekli Sanatlar Atölyesi'nde tezhip eğitimine başladı ve 2011yılında eğitimini tamamlayarak, yetiştirdiği talebelerine eğitimini devretti. 2010 yılında Diyarbakır'da açılan Geleneksel Sanatlar Okulu'nda tezhip eğitmenliği yaptı. 2010 yılında İstanbul'da kurulan "İstanbul Kültür Sanat Meclisi"nde müdür olarak vazife aldı. 2011 yılında Winter Universiade Erzurum Kış Oyunlarında;"Kadim Şehrin Sanatkarları" projesiyle aktif rol aldı. 2011 - 2012 yılında "Gelenekten Geleceğe Türkiye Buluşmaları 1 ve 2 " Projesini gerçekleştirdi. 2012 yılında “Noktanın Ustaları Sergisi ”küratörlüğünü yaptı. 2012 yılında Akdeniz Üniversitesi 1. Uluslararası Kitap Sanatları Sempozyumu Sergisi düzenleme kurulu üyeliği yaptı. 2012-2013 yıllarında Ankara Keçiören Belediyesi Estergon Kalesi Kültür Merkezi'nde kurulan İslam Sanatları Nakışhanelerinde tezhip eğitmeni ve sanat danışmanı olarak görev aldı. 2016 yılında DemArt İslam sanatları Galerisi kurucu ve sanat danışmanlığı 
2017 Eskader Klasik Türk Sanatları dalında özel ödüle layık görülmüştür. Yurtiçi ve yurtdışı birçok özel koleksiyonda eserleri bulunan sanatçı; Üsküdar'da ki atölyesinde talebe yetiştirmeye eser üretmeye devam etmektedir.
Atölye AdıEğitim GünleriEğitim Saatleri
Hat/Tezhib AtölyesiCumartesi10:00-17:00
 

Sadık Yalsızuçanlar

Yazarlık Eğitmeni


Sadık Yalsızuçanlar, 01 Aralık 1962 tarihinde Malatya'da doğdu. Yedi çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu. Babası Malatya'da sinema işletmeciliği yapıyordu. Onun işlettiği sinemalarda yüzlerce yerli yabancı film izledi. Melekbaba İlkokulu'nda, Kubilay Ortaokulu'nda okudu. Ortaokul son sınıfı, Dörtyol Hatay'da bitirdi. Dörtyol Deneme Lisesi'nden sonra Hacettepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'ne girdi. 1983 yılında mezun oldu. Yüksek lisansa başladı. Bir yıl sonra bıraktı. Bir süre İstanbul'da bir yayınevinde çalıştı. 1985 yılında Sivas Ulaş Lisesi'ne edebiyat öğretmeni olarak atandı. İki buçuk yıl burada, bir yıla yakın da Sivas Sabancı Lisesi'nde Türkçe ve edebiyat öğretmenliği yaptı. 1987 yılında TRT İzmir Televizyonu'na yardımcı prodüktör olarak tayin edildi. 2010 yılında TRT'den emekli oldu. Ana başlıklı ilk öyküsü Yeni Asya gazetesinin kültür sanat sayfasında yayınlandı. İlk kitabı Şehirleri Süsleyen Yolcu, 1986 yılında Birlik Yayınları arasında çıktı. Ve aynı yıl Türkiye Yazarlar Birliği'nin yılın hikayecisi ödülünü kazandı. Ana yazı uğraşısı öykü olmasına karşın roman, masal, deneme, araştırma ve söyleşi türlerinde ürünler verdi. İkinci öykü kitabı Gerçeği İnciten Papağan 1992 yılında yayınlandı. Öykü dilindeki ana izleklerin ve damarın sürdüğü bu kitabıyla birlikte zaman zaman bir paragraftan oluşan kısa, açıkuçlu öyküsel metinlere de yöneldi. Yalsızuçanlar'ın basılmış yetmişi aşkın kitabı bulunuyor. Şark klasiklerinden on ikisini (Dede Korkut, Bostan, Gülistan, Kelile ve Dimne, Mem u Zin, Baharistan, Siyasetname vs. gibi) yayına hazırladı. On kitaplık bilgelik öyküleri dizisi derledi ve metinleri yeniden kaleme aldı. Romanları, çeşitli dünya dillerinde çevrildi, İngiltere, Fransa, Almanya, Bosna, Bulgaristan, Mısır'da yayımlandı. Edebi uğraşlarının yanısıra Yalsızuçanlar, sinema ve televizyonun doğasına ilişkin kimi eleştirel teorik kitaplar da kaleme almıştır. Bunlar arasında yayınlandığında hayli ilgi toplayan Rüya Sineması, Televizyon ve Kutsal ile Tarafsızlık Masalı anılabilir. Rüya Sinemasıkitabıyla yazar, sinema ile rüya arasındaki olgusal ve metafiziksel ilişkileri konu edindi. Rüyaya dayalı bir sinema düşüncesinin kuramsal temellerini kurmaya çalıştı. Kitaplarından bazıları: Gezgin, Anka, Cam ve Elmas, Varlığın Evi, Dem, Gerçeği İnciten papağan, Şehirleri Süsleyen yolcu, Kuş Uykusu, Garip, Ayan beyan, 40 Gözaltı Öyküsü, Kürtlerin Ateşle İmtihanı, Rüya Sineması, Tasavvuf Risalesi, Hiç, Sırlı Tuğlalar, Vefa Apartmanı.

Merih Aşkın

Gitar Eğitmeni


1983 Ankara doğumlu Merih Aşkın, çocukluğunu geçirdiği Elazığ’da bağlama ile müziğe başladı. Uzun yıllar sonra bağlama icrasının yanı sıra gitar ve perdesiz gitar çalmaya başladı. Erkan Oğur ile tanışan müzisyen, 3 yıl kadar usta müzisyenle perdesiz gitar, makam müziği üzerine çalışmalar yaptı. Bu süreçte Derya Türkan ile Makam Teorisi,ve daha sonradan Duo proje ile konserler verdiği Ayşe Tütüncü ile de Ensemble Müziği çalıştı. 2012 yılında İTÜ Türk Musıkisi Devlet Konservatuarı Müzikoloji bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. Uzun yıllar süren bu çalışmalar ona kendine has ustalıklı bir gitar ve perdesiz gitar tekniği yaratımı olarak döndü ve aynı zamanda kendi bestelerini üretip bu enstrümanlarla onları icra etme olanağı sundu. 2013 yılında ilk albümü ‘’SİRET’’  Kalan Müzik tarafından yayınlandı. Bu albümde Erkan Oğur, Derya Türkan, Ayşe Tütüncü, Volkan Hürsever, Murat Aydemir gibi çok önemli müzisyenlerle çalışma fırsatı buldu.  2014 yılında ‘’Hak’’ isimli tiyatro oyunu için müzikler besteledi ve  Istanbul, Köln, Brüksel, Lüksemburg, Gent gibi şehirlerde performanslar sergiledi. Yine aynı yıllarda Ayşe Tütüncü ile Duo ve Quartet projeleriyle başta İstanbul olmak üzere çeşitli şehirlerde konserler veren müzisyen, aynı zamanda Volkan Hürsever, Turgut Alp Bekoğlu, Mircan Kaya, Hüsnü Arkan, Erkan Oğur, Derya Türkan gibi bir çok müzisyenle gitarist, perdesiz gitarist ve aranjör olarak bir çok kayıt ve sahne performansı gerçekleştirdi. 2015 Aralık ayında perdesiz gitar ile yeni bir melodi ve ritm anlayışı taşıyan ‘’TERENNÜM’’ isimli ikinci albümü yine Kalan Müzik etiketiyle dinleyicileriyle buluştu. 2016 yılında, İsveç, Danimarka, İsviçre, İtalya, Arnavutluk gibi ülkelerde çeşitli festivallerde konserler veren Merih Aşkın, 2017 yılında ''Terennüm'' albümü ile Kosova Büyükelçiliği ve Yunus Emre Enstitüsü'nün davetlisi olarak Kosova Caz Festivali'nde sahne aldı. Ocak 2018'de düzenlemelerini yaptığı, Mircan Kaya ile Duo albümleri ''Kırmızı Gül'' Mircan'ın Ucm  adlı firmasından yayınlandı. Halen İstanbul'da yaşayan müzisyen, çeşitli konserlere, aranjörlüğe,  bağlama, gitar, perdesiz gitar gibi enstrümanlarda eğitmenlik ve atölye çalışmaları yapmaya devam etmektedir.
Atölye AdıEğitim GünleriEğitim Saatleri
GitarAtölyesiPerşembe/Cuma14:00-19:00

Abdurrahman Demirel

Diksiyon Eğitmeni


1995-1998 yılları arasında Gösteri Sanatları Merkezi'nde oyunculuk ve yönetmenlik eğitimi aldı. 2000-2005 yılları arasında Çatıkatı Tiyatro Topluluğu'nu kurdu. Ayrıca 2001 yılında Üsküdar Belediye Tiyatrosu'nu kurdu. 2005 yılına kadar "Genel Sanat Yönetmenliği"ni yaptı. Üsküdar Belediye Tiyatrosu bünyesinde kurduğu Tiyatro Okulu'nda Oyunculuk, Sahne Bilgisi, Diksiyon ve Yönetmenlik dersleri verdi. 2010 yılında Acd Sanat Merkezi'ni kurdu. 2011 yılında Kitaplı Kahve'yi hayata geçirdi.

Lana Gökmen

Piyano Eğitmeni


1992 yılında Rusya'da doğdu. Çocukluğundan itibaren müzikle iç içe olan Lana Gökmen,  8 yıl müzik eğitimi veren Rusya'daki Yekaterinburg Sanat Lisesi'ni bitirdi. Mussorgsky Ural Devlet Konservatuarı opera, pop müziği ve piyano bölümlerinden mezun oldu. Branşları: Piyano, Şan ve Akordeon eğitimidir. Aynı zamanda Rus ve Türk sanatçılarla sahne almaya devam ediyor. 2018 döneminden itibaren Acd Sanat Merkezi'nde piyano ve şan atölyelerinde dersler vermeye başladı.